

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 6.10 mm x 2.50 mm x 2.50 mm |
| Type | Fast-Acting Fuse |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 15 A |
| Voltage Rating (DC) | 65 V |
| Color | White |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18826
Ext.Price$0.18826
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18826 | $0.18826 |
| 10 | $0.16558 | $1.65580 |
| 50 | $0.14563 | $7.28150 |
| 100 | $0.13235 | $13.23500 |
| 500 | $0.12028 | $60.14000 |
| 1000 | $0.10932 | $109.32000 |
| 3000 | $0.09966 | $298.98000 |
| 5000 | $0.09085 | $454.25000 |
